استفاده از تکنیک های جدید برای جلوگیری از قطع عضو افراد مبتلا به دیابت

تحقیقات جدید نشان داده است که تکنیک های نوآورانه می توانند مانع از افزایش قطع عضو ناشی از دیابت شوند.
دكتر Ramon Varcoe، جراح عروق در استرالیا، با کمک تکنیکهای جدید و خلاقانه توانسته است از نرخ قطع عضو مراجعین خود بیش از 60 درصد بکاهد. او می گوید: ما روش هایی مانند endovascular revascularisation را برای تامین ذخایر خونی توسعه داده ایم که از آنها به طور فعال برای درمان زخم پای افراد دیابتی استفاده می كنیم.
دکتر Varcoe توضیح داد که راه هایی مانند باز نمودن انسدادهای عروقی با ورود به آرتریت های کوچک در پا کمک می کند تا ترمیم زخم سریع تر صورت گرفته و از قطع اندامهای انتهایی جلوگیری شود.سایر فاکتورهای تاثیر گذار بر کاهش قطع عضو عبارتند از استفاده از بالون پیشرفته و تکنولوژی استنت، و همچنین روش های جراحی پلاستیک بهتر برای بستن سریع زخمها.
آخرین تحقیقات نشان داده است که روش  endovascular revascularisation، نه تنها مانع از قطع عضو می شود، بلكه مقرون به صرفه نیز می باشد.
در حالی که دستگاه های استفاده شده در این روش گران هستند، اما بیماران مدت زمان کمتری را در بیمارستان سپری می کنند، و نیاز کمتری به مراقبت های ویژه و سایر منابع بیمارستانی دارند.
میانگین هزینه ی این عمل که روشی با حداقل تهاجم است، 18396 دلار در هر پذیرش است، در مقایسه هزینه ی عمل جراحی بای پس عروق برابر با 31908 دلار و هزینه ی یک قطع بزرگ برابر با 43033 دلار است.

نتایج این تحقیق در مجله "Endovascular Therapy" منتشر شده است.
دکتر Varcoe گفت: در این روزها، همه ی ما باید از هزینه ها آگاه باشیم، زیرا بار این هزینه ها به مالیات دهندگان برمی گردد.
او افزود: بنابراین ما نه تنها باید روش صحیحی را برای درمان این بیماران انتخاب کنیم، بلکه باید از هزینه هایی که به سیستم بهداشت عمومی تحمیل می شود، بکاهیم.

منبع:

https://www.9news.com.au/national/2018/06/01/19/09/new-technique-could-prevent-serious-diabetes-complications