ارتباط بین رژیم غذایی غنی از آجیل مادر در طی بارداری با رشد عصبی کودک

7مه 2019- آجیل ها به کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا، استرس اکسیداتیو و دیابت کمک می کنند و ممکن است اثر محافظتی در برابر کاهش شناختی در سن بالاتر داشته باشند. به این فهرست از اثرات مفید بهداشتی آجیل ها، اکنون می توانیم شواهد جدیدی را بیافزاییم که حاصل مطالعه ی محققان موسسه بهداشت جهانی بارسلونا (ISGlobal)در اسپانیا است. این مطالعه که در مجله اپیدمیولوژی اروپا منتشر شده است، نشان می دهد که رژیم غنی از آجیل مادر در طول سه ماهه ی اول بارداری با بهبود رشد عصبی کودک، ارتباط دارد.

این مطالعه در اسپانیا با بررسی بیش از 2200 جفت مادر و کودک ثبت نام شده در گروه های کوهورت متعلق به پروژه INMA انجام شد. اطلاعات مربوط به مصرف آجیل توسط مادران با تکمیل پرسشنامه های مربوط به عادات غذایی در طی سه ماهه اول و آخر بارداری، به دست آمد. رشد عصبی روانی کودکان(neuropsychological development) با استفاده از چند آزمون استاندارد بین المللی معتبر در 18 ماه، 5 سال و 8 سال پس از تولد مورد ارزیابی قرار گرفت.

تجزیه و تحلیل این نتایج نشان داد گروهی از کودکان متولد شده از مادرانی که در سه ماهه اول بارداری بیشتر آجیل(nuts) می خوردند، بهترین نتایج را در تمام آزمونهای عملکرد شناختی، ظرفیت توجه و حافظه ی کاری به دست آوردند.

دکتر Florence Gignac، پژوهشگر ISGlobal و نویسنده ی نخست این مطالعه گفت: این اولین مطالعه برای بررسی مزایای احتمالی خوردن آجیل در طول دوران بارداری برای رشد عصبی کودک در دراز مدت است. مغز در طول بارداری یک سری از فرآیندهای پیچیده را طی می کند و این بدان معنی است که تغذیه ی مادر یکی از عوامل تعیین کننده در رشد مغزی جنین است و می تواند اثرات طولانی مدتی داشته باشد. آجیل هایی که در این مطالعه در نظر گرفتیم، گردو، بادام، بادام زمینی، آجیل کاج و فندق بود. ما حدس می زنیم که این اثرات سودمند ممکن است به سطح بالای فولیک اسید و همچنین به وجود مقادیر زیادی اسیدهای چرب ضروری مثل امگا 3 و امگا 6 در آجیل ها مرتبط باشد. این مواد تمایل به تجمع در بافت های عصبی را دارند، به ویژه در ناحیه های مغز، که بر حافظه و عملکرد اجرایی تاثیر می گذارند.

دکتر Gignac توضیح می دهد: مزایای توصیف شده در این مطالعه مربوط به گروهی از مادران بود که بالاترین میزان مصرف آجیل را گزارش کرده بودند، که البته میانگین مصرف آنها کمتر از سه وعده ی 30 گرمی در هفته بود. این مقدار اندکی کمتر از میانگین مصرف هفتگی توصیه شده در دستورالعمل غذای سالم انجمن تغذیه ی اسپانیااست که بین سه تا 7 وعده ی سروینگ در هفته می باشد. این باعث می شود ما فکر می کنیم که اگر مادران میزان مصرف آجیل ها خود را در طی 3 ماهه ی اول بارداری تا میانگین هفتگی توصیه شده در دستورالعملهای غذایی افزایش دهند، این مزایا می تواند بسیار بیشتر باشد. تخمین زده شده است که میزان مصرف آجیل در اسپانیا بیش از دو برابر میانگین مصرف آجیل در اروپا (4.8 گرم در روز در مقابل 2.2 گرم) است.

در این مطالعه همچنین میزان مصرف آجیل در طی سه ماهه ی سوم بارداری، مورد بررسی قرار گرفت، اما در این مورد یا هیچ ارتباطی بین مصرف آجیل در 3 ماهه ی آخر بارداری با نتایج نوروسایکولوژیک مشاهده نشد و یا ارتباطات یافت شده ضعیف تر بودند.

دکتر Jordi Júlvez، محقق ISGlobal و یکی از نویسندگان این مطالعه، توضیح می دهد: این اولین باری نیست که ما اثرات بارزتری را هنگام قرار گرفتن در معرض یک عامل خاص در یک مرحله ی مشخص از حاملگی مشاهده می کنیم. در حالی که مطالعه ما علل تفاوت بین دوره های اول و سوم حاملگی را توضیح نمی دهد، در متون علمی استدلال شده است که ریتم توسعه ی جنین در دوران بارداری متفاوت است و زمانهایی در طی بارداری وجود دارد که توسعه ی جنین به ویژه به نوع رژیم غذایی مادر حساس است.

دکتر Júlvez می افزاید: به هر حال، از آنجائی که این اولین مطالعه برای کشف این اثر بود، ما باید در مورد استفاده از این یافته ها با احتیاط رفتار کنیم و بمنظور بازتولید و تایید این نتایج، مطالعات کوهورت بیشتر و همچنین کارآزمایی های تصادفی کنترل شده ای را در آینده انجام دهیم.

منبع:

http://www.isglobal.org/en/

https://www.news-medical.net/news/20190507/Study-finds-link-between-maternal-diet-rich-in-nuts-and-childs-neurodevelopment.aspx