اختلالات تغذیه‌ای پنهان که زنان دیابتی را به کشتن می‌دهد

26 دسامبر 2017- برخی از زنان مبتلا به دیابت برای کاهش وزن خود از تزریق انسولین مورد نیازشان صرفنظر می‌کنند، این کار خطر نابینایی، کما و حتی مرگ را در آنها افزایش می‌دهد. از آنجائیکه این اختلال به عنوان یک بیماری روحی طبقه بندی نشده است، دریافت کمک برای بهبود این رفتار  خطرناک، مشکل است. حال خیریه‌های دیابت نظیر Diabetics With Eating Disorder در تلاش هستند تا این اختلال رفتاری را در اختلالات روانی طبقه‌بندی کنند و هر دو  بیماری را همزمان با هم درمان نمایند.

 یکی از زنان مبتلا به دیابت نوع 1 ابراز داشت: هنگامیکه انسولین تزریق می‌کنم، احساس می‌کنم که در حال تزریق چربی به خودم هستم، من تزریق انسولین را تا حد مورد نیاز برای زنده ماندن انجام می‌دهم اگر چه حال عمومی‌ام خوب نیست اما از  وزنم  کاسته شده است. اما زمانیکه او برای معاینه‌ی چشمی مراجعه کرد، به او گفته شد که دیابت بر بینایی‌اش تأثیر گذاشته است و نیاز به درمانهای چشمی دارد.

دیابت نوع 1 زمانی اتفاق می‌افتد که بدن دیگر قادر به تولید انسولین نیست درنتیجه فرد برای ادامه‌ی حیات خود نیاز به تزریق انسولین دارد. تخمین زده شده است که حدود 400 هزار نفر در بریتانیا به بیماری دیابت نوع 1 مبتلا می‌باشند اما 40 درصد از زنان 15 تا 30 ساله‌ی مبتلا به دیابت نوع 1، مقدار انسولین مورد نیازی که برای آنها تجویز می‌شود را تزریق  نمی کنند.

مطالعات نشان می‌دهد احتمال ابتلا به اختلالات خوردن غذا در کسانی که به دیابت نوع 1 مبتلا هستند دو برابر بیشتر است. برای اولین بار در بریتانیا سرویسی برای حمایت از زنان در معرض دیابولیمیا آغاز به کار کرده است. در کالج کینگ در لندن یک واحد جدید با هدف سازمان دهی روانپزشکان و متخصصین دیابت برای درمان افرادی که به هر دوی این بیماریها مبتلا هستند، شروع به کار کرده است.

پرفسور Khalida Ismail در این کلینیک گفت: تاکنون متخصصین دیابت و روانپزشکان همزمان بیماران دیابتی را ویزیت نمی‌کردند و در حقیقت از منابع موجود استفاده‌ی کارآمدی نمی‌شد، او افزود: در تلاش برای بالا بردن آگاهی از این وضعیت یک مستند بنام Diabulimia در شبکه ی بی بی سی منتشر گردید که به دنبال پخش آن، جان 3 زن جوان که از این اختلال رنج می‌برند، نجات داده شد.

منبع: 

www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/diabulimia-eating-disorder-diabetes-women-food-insulin-injections-death-a7471481.html