آیا مصرف پروبیوتیک ها به زنان مبتلا به دیابت حاملگی کمک می کنند؟

8 فوریه 2018- تحقیقات بر روی دیابت حاملگی که بیشترین رشد را در میان انواع دیابت در استرالیا داشته است، بمنظور ارائه ی بهترین مراقبتها به زنان مبتلا به دیابت ادامه دارد.

مرکز  Diabetes Australia Research Trust به یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه کوئینزلند به رهبری دکتر Helen Barrett، مدیر بخش غدد درون ریز بیمارستان مادر Brisbane و یکی از پژوهشگران ارشد تحقیقات Mater، برای بررسی تاثیر استفاده از پروبیوتیکها برای کمک به زنان مبتلا به دیابت بارداری، کمک مالی اعطا نمود.
پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده ای هستند که می توانند سلامتی فرد را بهبود ببخشند. آنها به طور کلی درغذاهایی مانند ماست، نوعی ترشی کلم (sauerkraut) و خیار شور یافت می شوند.
دکتر Helen Barrett گفت: در حال حاضر اکثر درمان های دیابت حاملگی بر مداخلات شیوه زندگی مانند تشویق به خوردن مواد غذایی سالم، فعالیت بدنی و یا تزریق انسولین متمرکز شده اند. آنچه ما انجام میدهیم، مطالعه ی میکروبیوم زنان باردار- اکوسیستم میکروباکتریایی که در داخل بدن زندگی میکنند- بمنظور درک تأثیر عواملی مانند وزن مادر و تاثیر دیابت حاملگی بر این اکوسیستم است.
میکروبیوم زنان در دوران بارداری تغییر می کند و ما می خواهیم بدانیم چرا این تغییرات ایجاد می شوند،به نظر می رسد که حاملگی موجب بروز این تغییرات می گردد، اما برای درک بهتر آن باید به تحقیقات بیشتری بپردازیم. ما می خواهیم بدانیم که آیا استفاده از پروبیوتیک ها می تواند میکروبیوم را در این افراد تغییر دهد و اگر چنین است، چگونه می توانیم از پروبیوتیک ها برای کمک به کاهش تاثیرات دیابت حاملگی استفاده کنیم؟

منبع:

https://www.diabetesaustralia.com.au/news/15485?type=research