آیا مصرف قند مسئول اپیدمی چاقی و دیابت است

 3 ژانویه 2018- یک کارشناس و نویسنده بنام TaubesGary ، این ایده را که شکر عامل اساسی اپیدمی دیابت و چاقی است و اثرات مضر آن بر بدن انسان بیش از کالری خالی موجود در آن است، را مجدداً در مجله ی BMJ مطرح کرد.

Taubes می گوید: ما در میان یک بحران بزرگ برای سلامت عمومی هستیم و باید تلاش بیشتری برای تشویق مردم به پرهیز از مصرف شکر و مواد قندی انجام دهیم، در عین حال دانش خود را در مورد نقش شکر بهبود بخشیم.

او افزود: مدت ها است که پزشکان نه تنها به شکر به عنوان یک منبع کالری اضافه بلکه علت اساسی چاقی و دیابت نوع 2 می نگرند، اما تا همین اواخر، مصرف چربی و تعادل انرژی بحث غالب در مورد چاقی و ماهیت رژیم غذایی سالم را تشکیل می داد.

تخمین های رسمی نشان می دهد یک نفر از هر 11 نفر در آمریکا و یک نفر از هر 16 نفر در بریتانیا به دیابت مبتلا هستند. آخرین برآوردها نشان می دهد که چاقی و دیابت تا یک میلیارد دلار در روز(معادل 740 میلیون پوند یا 850 میلیون یورو) برای سیستم های مراقبتی هزینه در بردارد.

در سال 2016، Margaret Chan مدیر کل سازمان بهداشت چهانی، اپیدمی چاقی و دیابت نوع 2 در جهان را "فاجعه ی آهسته" معرفی کرد و افزود احتمال جلوگیری از وضعیت بد در حال حاضر به وضعیت بدتر در آینده تقریباً صفر است.

Taubesاین سوال را مطرح می کند که چرا با تمام تلاشهای ما، این دو اپیدمی همچنان کنترل نمی شوند، یک توضیح ساده می تواند این باشد که دانش ما در مورد علت این بیماریها ناقص است.

در دهه ی گذشته ، توجه زیادی به احتمال نقش شیرین کننده های حاوی کالری بویژه شکر و شربت حاوی فروکتوز زیاد - در بروز چاقی و دیابت گردید و سازمانهای بزرگ سلامت عمومی اکنون محدودیت های شدیدی برای مصرف  قندهای آزاد(free sugars) در نظر گرفته اند.

 اما Taubes استدلال می کند که در این توصیه ها قند تنها به دلیل کالری آن نه به عنوان عامل احتمالی بیماری در نظر گرفته شده است. اما اگر مشکل خود شکر باشد چه باید کرد؟ شکر بطور متفاوتی نسبت به غذاهای مملو از کربوهیدرات متابولیزه می شود و می تواند اثرات مضری مستقل از محتوای کالری آن بر بدن انسان بر جا گذارد.

 شواهد نشان می دهد که شکر دارای ویژگی های مضری مستقل از کالری آن است، اما هنوز این ویژگی های مضر مبهم هستند، با این حال اگر ثابت شود که شکر به ذات برای انسان مضر است ما باید چگونه خطرات مصرف قند را به مصرف کنندگان گوشزد کنیم؟

 او می گوید: تعیین حد مجاز مصرف شکر در یک رژیم غذایی سالم، شروع خوبی است اما ما هنوز نمی دانیم مصرف این مقدار توصیه شده برای همه ی افراد ایمن است یا خیر؟ ممکن است برای افراد چاق یا مبتلا به دیابت همین مقدار کم نیز زیاد باشد. از سوی دیگر وجود مقادیر زیادی شکر در بسیاری از محصولات، مراقبت از مصرف شکر در حد مجاز را برای افراد سخت تر می کند.

با توجه به شیوع اپیدمیک چاقی و دیابت، یک برنامه ی هماهنگ تحقیقاتی برای کسب اطلاعات قابل اعتماد در مورد این موضوع باید از بالاترین اولویت های ما باشد. تا آن زمان، ما می توانیم عدم قطعیت را تصدیق کنیم و در عین حال قویاً به افراد کاهش مصرف شکر را توصیه نماییم.

 منبع:

www.sciencedaily.com/releases/2018/01/180103194659.htm