آیا مصرف تخم مرغ برای افراد مبتلا به دیابت مناسب است؟

20فوریه 2019 - تخم مرغ یک غذای کم کربوهیدرات هستند و نمره شاخص گلیسمی بسیار پایینی دارد و این باعث می شود تخم مرغ یک منبع بسیار خوب از پروتئین برای افراد مبتلا به دیابت باشد.

انجمن دیابت آمریکا (ADA) اعلام کرده است که تخم مرغ غذای مناسبی برای افراد مبتلا به دیابت است. داشتن شاخص گلیسمی پایین به این معنا است که تخم مرغ بر میزان قند خون افراد اثر کمی دارد.

افراد ممکن است در مورد میزان کلسترول موجود در تخم مرغ نگران باشند. با این حال، کارشناسان اعتقاد دارند که خوردن تخم مرغ در حد اعتدال، تاثیر منفی بر سطح کلسترول ندارد.

در این مقاله، ما به فواید سلامتی که افراد مبتلا به دیابت از خوردن تخم  بدست می آورند، می پردازیم. همچنین خطرات احتمالی و بهترین راه ها برای طبخ تخم مرغ را نیز بیان می کنیم.

چه ارتباطی بین دیابت و تخم مرغ وجود دارد؟

کارشناسان توصیه می کنند که افراد مبتلا به دیابت، تخم مرغ را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم، مصرف کنند.دیابت می تواند تعادل کلسترولLDL (بد) وکلسترول HDL(خوب) را در بدن تحت تاثیر قرار دهد و فرد را در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی قرار دهد. برخی از مردم نگران هستند که خوردن تخم مرغ باعث افزایش سطح کلسترول آنها شود و خطر بیماری قلبی را در آنها افزایش دهد.انجمن دیابت آمریکاتوصیه می کند که افراد کمتر از 300 میلیگرم کلسترول در روز مصرف کنند.

یک تخم مرغ بزرگ حاوی حدود 200 میلی گرم کلسترول است. با این حال، تحقیقات در حال حاضر نشان می دهد که کلسترول موجود در غذاها تاثیر کمی در افزایش سطح کلسترول کلی بدن دارد.

در عوض، خطر اصلی مصرف مواد غذایی حاوی مقادیر زیاد چربیهای اشباع است که می تواند باعث افزایش سطح کلسترول شود. برای مثال، این غذاها شامل کیک ها و کوکی ها، بیکن، آب نبات ها و میان وعده ها یا اسنکهای فرآوری شده است.

مطالعه ای در سال 2018 نشان داد که خوردن تخم مرغ به طور منظم می تواند قند خون ناشتا را در افراد مبتلا به پیش دیابت یا دیابت نوع دو بهبود بخشد. محققان در آن تحقیق نشان دادند که خوردن یک تخم مرغ در روز می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

تحقیقاتی که در سال 2015 انجام شد، نشان می دهد که در پروفایل چربی های خون افراد مبتلا به دیابت نوع دو یا پیش دیابت تغییری منفی پس از خوردن رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد تخم مرغ ایجاد نمی شود. نویسندگان خوردن یک رژیم غذایی پر تخم مرغ را برای افراد مبتلا به دیابت بعنوان یک رژیم غذایی سالم توصیه می کنند.

تخم مرغ و تغذیه

 تخم مرغ از نظر تغذیه ای یک غذای "متراکم " است ، به این معنی که غنی از مواد مغذی و اما با کالری کم است. مواد غذایی حاوی پروتئین، از جمله تخم مرغ، می توانند احساس سیری بیشتری برای افراد ایجاد کنند و ممکن است به حفظ وزن سالم افراد مبتلا به دیابت کمک کنند.

تخم مرغ یک پروتئین کامل است، به این معنی که شامل تمام 9 آمینو اسید ضروری است که بدن نمی تواند آنها را تولید کند و افراد باید این اسیدهای آمینه را از طریق رژیم غذایی خود به دست آورند.

ارزش غذایی یک تخم مرغ بزرگ پخته عبارت است از: 6.25گرم پروتئین،4.74 گرم چربی، 0.35  گرم کربوهیدرات،72 کالری، بدون فیبر رژیمی.

در حالی که اکثر پروتئین موجود در تخم مرغ در سفیده ی آن است، زرده ی تخم مرغ حاوی چربی های سالم، ویتامین A، D، E  و K و آنتی اکسیدان هایی مانند لوتئین است. تخم مرغ همچنین منبع غنی از ویتامین B12 و مواد معدنی مانند آهن، مس و روی است.

با این حال، یکی دیگر از اجزای تخم مرغ، کولین است که در فرآیندهای بدن مانند حافظه و خلق و خوی دخیل است و نقش مهمی در رشد مغز جنین در حاملگی دارد.

راه های طبخ سالم تخم مرغ برای افراد مبتلا به دیابت

بهترین روش برای طبخ تخم مرغ آبپز کردن و یا مخلوط کردن آن با شیر کم چرب و سپس پختن آن با مقدار کمی روغن سالم در ماهیتابه است.توصیه می شود که تخم مرغ را با سبزی های خرد شده یا یک سالاد مصرف کنید تا در غذاهایی با مقادیر زیاد چربیهای اشباع، مانند بیکن یا پنیر.در صورتی که قصد دارید تخم مرغ را سرخ کنید(نیمرو یا همزده) می توانید از روغنهای سرخ کردنی که برای قلب سالم تر هستند مانند ذرت، کلزا و روغن زیتون استفاده کنید.

خلاصه

افراد مبتلا به دیابت می توانند تخم مرغ را به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم مصرف کنند. تحقیقات نشان می دهد که خوردن تخم مرغ تاثیر منفی بر خطر بیماریهای قلبی نمی گذارد و ممکن است سطح گلوکز خون ناشتا را بهبود بخشد.

محققان ارتباط فشار خون و قند خون را با کلسترول نشان داده اند، بنابراین مهم است که توجه داشته باشید که چگونه رژیم غذایی ممکن است بر این عوامل تأثیر بگذارد. تخم مرغ های آبپز یا همزده گزینه های سالمی هستند.

معاینات منظم پزشکی برای تشخیص خطر ابتلا به هر نوع بیماری و در صورت لزوم ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و شیوه زندگی، ضروری هستند.

منبع:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324522.php