آزمایشی خلاقانه برای پیش بینی خطر ابتلا به دیابت نوع 2

6فوریه 2018 - یک آزمایش پیشگام جدید برای شناسایی شانس افراد برای ابتلا به دیابت نوع 2 در حال توسعه است.
شرکت آمریکایی SomaLogic، با اندازه گیری پروتئین ها درDNA ، یک طرح بی نظیر از سلامت فرد و همچنین بینشی جامع در مورد نیازهای بهداشتی او ارائه می دهد.
SOMAscan  از پروتئین ها برای نمایش تصویری در زمان واقعی از آنچه که در بدن ما اتفاق می افتد استفاده می کند و به عنوان شاخصی از مشکلات آینده است.
اکنون، مرکز پزشکی و سلامت فردی در دانشگاه لیدز، با شرکت SomaLogic همکاری کرده است تا راهی برای پیش بینی خطر ابتلای افراد به دیابت نوع 2 بیابد.
در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمایش، محققان امیدوارند که این محصول بتواند به پزشکان کمک کند تا رویکرد خود را بر اساس احتمال ابتلای هر فرد به بیماری دیابت نوع 2 تغییر دهند تا قبل از ابتلای فرد به دیابت نوع 2 بتوانند اقدامات لازم را برای بیمار انجام دهند.
دکتر Mike Messenger، از مرکز پزشکی و سلامت فردی لیدز، گفت: درک بیشتر در مورد نیازهای بهداشتی فعلی و آینده ی افراد، به این معنی است که پزشکان عمومی میتوانند توصیه های مؤثرتری برای سلامتی ارائه دهند.در برخی بیماران شواهد ممکن است به نظارت منظم تر بر بیمار و یا مشاوره در مورد تغییر سبک زندگی اشاره کند؛ و برای سایرین ممکن است به معنای تجویز دارو یا درمان در مراحل اولیه باشد. شیوه زندگی سالم یک روش ضروری برای جلوگیری از ایجاد دیابت نوع 2، حتی در میان افراد مبتلا به پیش دیابت است.
دکتر Yvette Oade، مسئول ارشد پزشکی در بیمارستان های آموزشی لیدز، افزود: تحقیق و نوآوری در قلب همه ی کارهایی است که ما در بیمارستان های آموزشی در لیدز انجام می دهیم، همانطور که می دانید، بیمارستانهای آموزشی نتایج بهتری را برای بیماران به ارمغان می آورد.پزشکی فردگرایانه یک حوزه ی در حال رشد است و این نوآوری ممکن است ما را قادر سازد تا پیش بینی و حتی پیشگیری از بیماری را قبل از ابتلا به بیماری انجام دهیم، که بسیار هیجان انگیز است.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/feb/innovative-test-being-developed-to-predict-type-2-diabetes-risk-93390195.html