آزمایش انسولین خوراکی برای جلوگیری از دیابت نوع 1 انجام خواهد شد

3اوت 2018 - یک تحقیق پیشگام، برای بررسی تاثیر خوراندن پودر انسولین به نوزادان حامل ژنهای مرتبط با دیابت نوع 1، برای جلوگیری از ابتلای آنها به این بیماری، بزودی انجام خواهد شد.
یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه آکسفورد در حال تلاش برای ثبت نام از زنان باردار (از مناطق اکسفوردشایر، برکشایر و باکینگهاشایر) برای شرکت در اولین مطالعه از این نوع است.
این تحقیق با بررسی حدود 30 هزار نوزاد تازه متولد شده برای بررسی ژن هایی که معمولا با دیابت نوع 1 مرتبط هستند، آغاز خواهد شد. آزمایش خون با کمک نمونه گیری معمول از پاشنه ی پای نوزادان چند روز پس از تولد انجام خواهد شد.
سپس، از نوزادانی که حامل ژن های مرتبط با این بیماری هستند، دعوت می‌شود تا در تحقیق اولیه ی انسولین خوراکی(ProInT trial) شرکت کنند.
هدف از این تحقیق، بررسی تاثیر تجویز دوزهای کوچکی از پودر انسولین به کودکان جوان برای جلوگیری از ابتلای آنها به دیابت نوع 1 است.
دکتر الیزابت رابرتسون، مدیر تحقیقات دیابت انگلیس گفت: دیابت نوع 1 یک وضعیت بسیار جدی است و در حال حاضر هیچ راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد.بنابراین ما خوشحالیم که این ابتکار جهانی را برای جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع 1، که در آن دانشگاه آکسفورد و خانواده های انگلیسی نقش مهمی را ایفا می کنند، شاهد باشیم.
از 30 هزار زن باردار برای این تحقیق ثبت نام می‌شود و محققان برای یافتن 300 نوزاد در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 1 برای شرکت در این تحقیق تلاش خواهند کرد.
دکتر رابرتسون افزود: این یک تلاش بزرگ است، بنابراین ما زنان ساکن نواحی جنوب شرقی را که فکر می کنند که ممکن است واجد شرایط شرکت در این تحقیق باشند، برای ثبت نام تشویق می کنیم. انجام تحقیقاتی مانند این نمی تواند بدون شرکت افراد با انگیزه و شگفت انگیز ممکن شود.

منبع:

https://www.diabetes.co.uk/news/2018/aug/trial-into-oral-insulin-to-prevent-type-1-diabetes-gets-underway-98758015.html