آب آشامیدنی آلوده به مقادیر جزئی آرسنیک می تواند خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد

10 ژانویه 2018- یک مطالعه ی جدید نشان داد که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آرسنیک در ترشح انسولین اختلال ایجاد می کند و ممکن  است خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد. این مقاله به عنوان مقاله ی APSselectدر ماه ژانویه برگزیده شده است و پیش از چاپ در مجله ی آمریکایی فیزیولوژی بصورت آنلاین منتشر گردید.

آرسنیک عنصری است که به مقدار کم بطور طبیعی در خاک، گیاهان و آب یافت می شود. قرارگرفتن طولانی مدت در معرض مقادیر زیاد آرسنیک موجود در محیط زیست می تواند به سرطان، بیماری قلبی و سایر مشکلات سلامت منجر شود و  مصرف دوزهای زیاد از آن می تواند کشنده باشد. سازمان بهداشت جهانی تخمین زده است که میلیونها نفر در سراسر جهان در معرض مقادیر ناایمنی از آلودگیهای آرسنیکی در ذخایر آبی قرار دارند.

در حالیکه مقادیر کمتر ازغلظت سمی آرسنیک ممکن است کشنده نباشد، اما هنوز هم می تواند بسیار خطرناک باشد. محققان می گویند: خطرات متابولیسمی ناشی از  قرار گرفتن طولانی مدت در معرض  مقادیر کم آرسنیک، بیش از چیزی است که هم اکنون تصور می شود.

محققان موشهای نر را در معرض غلظتی کمتر از غلظت سمی آرسنیک قرار دادند، تا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آلودگی آب آشامیدنی با آرسنیک را شبیه سازی کنند.

درمقایسه با گروه کنترل، موشهایی که در معرض آرسنیک قرار گرفته بودند دارای قندخون بالاتری به دلیل کاهش ترشح انسولین، در آزمایش تحمل گلوکز خوراکی بودند.

 انسولین هورمونی است که به انتقال گلوکز از خون به بافت های بدن کمک می کند و اختلال در ترشح انسولین نقش مهمی در ابتلا فرد به دیابت دارد. علیرغم کاهش سطح انسولین پس از قرار گرفتن در معرض آرسنیک، محققان تفاوت قابل توجهی را در التهاب لوزالعمده و یا تعداد سلولهای تولید کننده ی انسولین در پانکراس مشاهده نکردند. محققان اظهار داشتند: بر خلاف دیابت نوع 1 که در آن تولید انسولین به دلیل تخریب سلولهای بتا کاهش می یابد. عدم تحمل گلوکز ناشی از قرار گرفتن در معرض آرسنیک به دلیل ایجاد اختلال در عملکرد سلولهای بتا است و باعث تغییر در ترشح انسولین در پاسخ به محرک (افزایش قند) می شود.

محققان توضیح دادند که درک تغییراتی که آرسنیک در سیگنالینگ ترشح انسولین ایجاد می کند، برای ابداع استراتژیهایی برای مقابله با افزایش خطر ابتلا به دیابت ناشی از آلودگی های آرسنیک مهم است. این یافته ها نشان می دهد که خطر ابتلا به دیابت ناشی از آلودگی آرسنیک ممکن است برگشت پذیر باشد، اگر سیاست هایی برای  کاهش آلودگی های زیست محیطی اعمال شود.

 منبع و سایت خبر:

American Journal of Physiology-Regulatory, Integrative and Comparative Physiology, 2017; ajpregu.00522.2 DOI: 10.1152/ajpregu.00522.2016

www.sciencedaily.com/releases/2018/01/180110163347.htm