انگور و کاهش خطر ابتلا به دیابت وبیماریهای قلبی

دانشمندان ادعا کردند که خوردن انگور میتواند برای بهبود عملکرد قلب ، کاهش میزان تاثیر فاکتورهای خطرزا برای بیماری های قلبی و سندروم متابولیک مفید باشد.
محققان آمریکایی معتقدند دلیل اصلی این موضوع وجود مواد گیاهی
phytochemicals)) یا آنتی اکسیدانهای طبیعی است که در انگور وجود دارد.
محققین با انجام مطالعاتی روی موش ها به این نتیجه رسیدند که داشتن  رژیم غذایی حاوی انگور فراوان میتواند از فاکتورهای خطر مرتبط با سندروم متابولیک که باعث بروز دیابت نوع دوم می شود، پیشگیری کند.
برای بررسی این موضوع ، محققان مخلوطی از انگورهای سبز ، قرمز و سیاه را در رژیم موش های آزمایشگاهی گنجاندند تا بتوانند تاثیر رژیم غذایی سرشار از چربی آمریکایی ها و اثرات آن را مطالعه کنند.
بعد از 3 ماه بررسی موشهای تحت این رزیم ، دانشمندان متوجه شدند موش هایی که رژیم غذایی شامل انگور داشتند، فشار خون کمتر و عملکرد قلبی بهتری داشته و  کاهش چشمگیری در شاخص های التهابی در قلب و خون آنها نسبت به موش هایی که انگور نمی خوردند بوجود آمده است.
این موش ها همچنین تری گلیسرید کمتر و تعادل گلوگز بهتری نیز داشتند.
به گفتۀ دکتر استیون بولینگ جراح قلب : تاثیر مثبت انگور به دلیل
  آنتی اکسیدان هایی است که از سلول های قلبی در برابر تأثیرات مضر سندرم متابولیک محافظت می کنند.

اگرچه ارتباط مستقیم و ویژه ای بین این مطالعه و مطالعۀ انسانی وجود ندارد اما این فرضیه که مصرف میوه جات غنی از فیتوکمیکال نظیر انگور می تواند بروی انسانها نیز این تأثیرات مثبت را داشته باشد، را تقویت می کند.

دکتر بولینگ می افزاید کسانی که می خواهند فشار خونشان کاهش یابد وخطر ابتلأ به دیابت را در خود پائین آورند، باید از خوردن غذاهای حاوی چربی های اشباع شده و چربیهای ترانس و کلسترول خودداری کنند ، ورزش کنند و سعی کنند خود را به وزن نرمال برسانند.

منبع:                                                                                                                     www.telegraph.co.uk