فلاونوئید و کاهش خطر بیماریهای قلبی عروقی در بیماران دیابتی

16 ژانویه 2012

رژیم غذایی حاوی مقادیر زیادی فلاونوئید خطر حوادث قلبی عروقی را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش می دهد.

پژوهشگران دانشگاه East Angliaبه بررسی تأثیرات فلاونوئید ها بروی افراد در معرض خطر بیماریهای قلبی عروقی پرداختند.

در مطالعات قبلی مشخص شده بود که فاکتورهای خطر ابتلا به بیماریهای قلبی در افراد سالم می تواند با فلاونوئیدهای تغذیه ای کاهش یابد. این نوع فلاونوئیدها به وفور در چای ، آب انگور قرمز ، میوه ها و سبزیجات یافت می شوند.

در یک تحقیق کلینیکی 12 ماهه، پژوهشگران به ارزیابی 93 زن یائسه مبتلا به دیابت نوع 2 که 51 تا 74 سال سن داشته و تحت درمان با استاتین بودند، پرداختند.

به نیمی از بیماران هر روز دو قطعه کوچک شکلات bars of chocolateداده شد. این شکلات ها حاوی دوز بالایی از دو زیر گروه فلاونوئید بودند: flavan-3- olsکه در کوکا و چای موجود است و ایزو فلاونوئید که در سویا وجود دارند.

به سایر بیماران مقادیری شکلات معمولی داده شد وبه عنوان گروه کنترل در نظر گرفته شدند.

مقدار کلسترول LDLو انسولین در بیمارانی که فلاونوئید اضافه تری دریافت کرده بودند، کاهش یافته بود و مقاومت محیطی به انسولین کم شده و حساسیت به انسولین افزایش یافته بود.

دکتر Kela Dhatariyaمی گوید: در این مطالعه نتایج مهمی بدست آمد. ما به افراد دیابتی خوردن شکلات را توصیه نمی کنیم اما غذاهایی نظیر شکلات که حاوی فلاونوئید های زیادی هستند می تواند خطر حمله ی قلبی و سکته ی مغزی را کاهش دهد که متاسفانه علت مرگ زود هنگام گروه بسیاری از زنان مبتلا به دیابت می باشد.

تحقیقات زیادی برای تعیین تأثیرات نسبی این دو زیر گروه فلاونوئید ها یعنی flavan-3- olsو isoflavonesباید انجام شود و تأثیرات این دو ماده را باید بر سایر بیماران بررسی نمود.

منبع: www.gponline.com